Foça'daki kanlı saldırının ardından önemli ipuçlarına ulaşıldı

İzmir’in tatil beldesi Foça’da gerçekleştirilen kanlı saldırının ardından önemli ipuçlarına ulaşıldı.
BT YAŞAM-İzmir’in tatil beldesi Foça’da gerçekleştirilen kanlı saldırının ardından önemli ipuçlarına ulaşıldı. Polis, çok yönlü soruşturma ve tanık ifadelerinden 4 şüpheliyi tespit etti. Aralarında dikkat çekecek kadar güzel bir kadının da bulunduğu üç kişi ilçeye tatilci rolünde geldi.10 gün keşif yaptılar. Patlama anını adım adım izlediler.
Bugün gazetesinin haberine göre, teröristlerin saldırıyı zaman ayarlı pilli bombayla gerçekleştirdiği, bombanın infilak edip etmediğinden emin olmak için patlama anını sonuna kadar izlediği, bölgeden siyah otomobille kaçtığı iddia edildi. Polis, zanlıların parmak ve ayak izlerine ulaştı.
‘GÜZEL KADIN’ TAKTİĞİ
Patlamanın ardından, teröristlerin yakalanması için havadan ve karadan operasyon başlatan güvenlik güçleri, olay yerinde elde edilen çok sayıda delilin yanı sıra ilçe merkez, giriş çıkış güvenlik kameraları ile belde sakinlerinin ifadesinden önemli ipuçları elde etti. Henüz kesinleştirilmemiş bilgilere göre; Foça dışından gelen üç şüpheliden kadın olanı özellikle seçildi. Bu kadının dikkat çekecek kadar güzel olduğu belirtiliyor.
BİR KİŞİ GÖZALTINDA
Saldırganların eşkal ve kimlikleri, henüz netleştirilmedi. Ancak zanlıların siyah bir otomobille olay yerinden kaçtıkları, parmak ve ayak izleri tespit edildi. Bölgede, askeri araçların geçişlerini takip eden ve yaklaşık 10 gün keşif yapan bombacıların, oyuncak arabalarda kullanılan pille çalıştırdıkları zaman ayarlı C4 plastik patlayıcıyı, saldırıdan kısa süre önce gömdüğü anlaşıldı. Olay sabahı daha önce belirledikleri, patlamayı net görebilecek yere saklanan teröristler, bombanın patladığından emin olduktan sonra siyah otomobille kayıplara karıştı. Saldırıyla ilgili bir kişi gözaltına alınırken zanlılardan ikisinin bomba yapımı konusunda uzman olduğu bildirildi. Kullanılan bombanın, tahrip gücü yüksek olduğu ileri sürüldü.

Leave a Reply

Your email address will not be published.