Şükrü Karaca hayatını kaybetti

Kemal Kılıçdaroğlu-Şükrü Karaca-2014-1CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Şükrü Karaca hayatını kaybetti.
YAŞAM-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından Şükrü Karaca hayatını kaybetti. Kalp krizi geçirmesi nedeniyle Dikmen’de bulunan 29 Mayıs Hastanesi’ne kaldırılan Karaca tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı.
DYP Genel Başkanı Tansu Çiller’in danışmanları arasında da yer alan ve son olarak CHP lideri Kılıçdaroğlu’na danışmanlık yapan Şükrü Karaca’nın ismi Mansur Yavaş’ın CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adının geçmesiyle gündeme gelmişti. Karaca’nın geçen Aralık ayında Twitter hesabına, “Değerli dostum güzel halk adamı Mansur Yavaş Ankara’ya hayırlı olsun” diye yazmış, daha sonra ise bu Tweet’ini silmişti. Karaca, bu açıklamalarının parti içinden tepkiyle karşılanması üzerine istifasını parti genel merkezine sunmuştu.
Karaca’nın cenazesinin yarın Gölbaşın’da toprağa verilmesi bekleniyor.
“SABIR DİLİYORUM”
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da Twitter’dan “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun siyasi danışmanı Şükrü Karaca’nın ani ölüm haberini aldım. Kendisine rahmet yakınlarına sabır diliyorum” diye yazdı.
ŞÜKRÜ KARACA KİMDİR?
Şükrü Karaca 1956 yılında Tokat-Reşadiye’nin Kabalı köyünde doğdu. Öğretmen okulunu bitirdi. İlkokul öğretmenliği sırasında Hukuk Fakültesinde okudu. Avukatlık yaptı. 1996’dan sonraki altı yıl DYP’de danışmanlık yaptı. Çiller’in hafızalarda kalan pek çok cümlesi onun kaleminden çıktı. DYP’den Ankara milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi. Evli ve iki çocuk babası. ANKA

Leave a Reply

Your email address will not be published.