Validebağ’da çadırlar kaldırdı

Validebağ-Korusu-2014-4Üsküdar Validebağ Korusu yanında yapılan inşaatı protesto için bekleyen eylemciler, kurdukları çadırları kaldırdı. Eylemciler, mahalleliyle ortak aldıkları karar sonrası çadırları kaldırdıklarını söylediler.

Bir eylemci, “Çadırlarımızı azaltıyoruz. Hava şartları onu gerektirdi. Şu an için böyle bir karar aldık. Bir kaç tane çadır kalacak. Taleplerimizden vazgeçmiş değiliz, hala hukuki kararların uygulanmasını istiyoruz” dedi.

“BİZ DEVLETTEN BÜYÜK DEĞİLİZ”
Başka bir eylemci de “Fazla olduğu zaman devletin gözüne batıyor, gelip başımıza yıkıyor, gücümüz yetmiyor. Onun için sembolik olarak tek çadır olması…Fakat halk olarak buradayız. Gereken direnişimizi sonuna kadar göstereceğiz. Efendice, dürüstçe eylemimizi yapacağız. İnşallah anlayış gösterirler fakat dediklerini yapıyor bunlar. Dün yerel mahkemeden karar çıkardılar yine, onlara bağlı… Biz devletten büyük değiliz” diye konuştu.

“ÇADIRLARI KALDIRMAMIZ GERİ ÇEKİLMEMİZ ANLAMINA GELİYOR”
Çadırların kaldırılmasına karşı olduğunu söyleyen başka bir eylemci ise, ” Bizim burada çadırları kaldırmamız geri çekilmemiz anlamına geliyor. Burada ne kadar az kişi olursak o kadar çok işlem yapılacak. Kazı yapılacak. Aslında burada daha yoğun bir kitleyle yürüyecek şekilde çadır koysaydık çok daha etkili olurdu. Tek başıma kalsam da burada eylemime devam edeceğim” dedi.

“O CAMİNİN YANINDAKİ ALANA AYAK BASTIKLARI AN…”
Mahalleli olduğunu söyleyen başka bir eylemci de, “Validebağ artık ulusal basında çıkan bir konu haline geldi. Bu anlamda burada bir çadırın kalması kötü gibi bir şey gözükebilir ama değil. Eskiden o da yoktu. Bir bilinç oluştu. Camiyi yaparlar yapmazlar… Ama o caminin yanındaki alana bir adım ayaklarını bastıkları an çok çok farklı tepkiler olacaktır” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.