Yargıtay’dan ‘böcek’ açıklaması

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi-1Başbakanlık binasında bulunan böcek hakkında Yargıtay’dan açıklama geldi. Yargıtay, “İddia gerçeği yansıtmamaktadır. Olayla ilgili açılmış bir soruşturma bulunmamaktadır” açıklamasında bulundu.

Yargıtay Başkanlığı, Başbakan Erdoğan’ın makam odasında bulunan cihazdan çıkan sinyallerin Yargıtay’dan dinlendiği iddialarının 2012 yılında da gündeme geldiğini, o dönemde Başbakanlık Müsteşarlığı ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile gerekli yazışmalar yapıldığını bu konuda herhangi bir bilgi ve soruşturmanın olmadığının kendilerine bildirildiğini duyurdu. Yargıtay Başkanlığı ilgili kurumlara gerekli bilgilerin temini adına yazılar yazıldığını belirterek “Kurumumuz yasal olmayan bu tür eylemler karşısında ilgili makamlara her türlü hukuki ve fiili yardımda bulunmaya hazırdır” dedi.

Yargıtay Başkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın makam odasında bulunan cihazdan çıkan sinyallerin Yargıtay’dan dinlendiğine ilişkin iddialara yazılı açıklama ile yanıt verdi.

Söz konusu haberlerin bazı gazetelerde 29 Aralık ve 30 Aralık 2012 tarihinde de yayınlandığının anımsatıldığı açıklamada, “Bu yayınlar üzerine kurumumuzca o gün tarihi itibariyle Başbakanlık Müsteşarlığı ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile gerekli yazışmalar yapılmış, cevaben bu konuda herhangi bir bilgi ve soruşturmanın olmadığı tarafımıza bildirilmiştir. Benzer mahiyet arz eden ve ikinci kez yayınlanan bu haberler üzerine yine ilgili kurumlara gerekli bilgilerin temini adına yazılar yazılmış olup, kurumumuz yasal olmayan bu tür eylemler karşısında ilgili makamlara her türlü hukuki ve fiili yardımda bulunmaya hazırdır. Somut bilgi ve belgelerin tarafımıza intikali halinde de gereğine tevessül edileceği kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi. ANKA

Leave a Reply

Your email address will not be published.