Galatasaray’da sakatlık seferberliği

Sarı-Kırmızılı takımın Bursaspor’la kendi sahasında oynadığı ve 1-1 berabere kaldığı maçın ilk yarısında sakatlanarak oyundan çıkan Feghouli, Fernando ve Serdar Aziz’in tetkikleri yapıldı. İlk kontroller sonucunda, bu oyuncuların çarşamba günkü Schalke maçında forma giymelerinin çok zor olduğu belirlendi. Teknik direktör Fatih Terim ne pahasına olursa olsun bu oyuncuları sahada görmek istiyor. Bu nedenle kulüp doktorları deyim yerindeyse seferberlik ilan etmiş durumda.

Belhanda ve Rodrigues de sıkıntılı

Fernando ile Feghouli’nin tedavilerine başlandı. Ancak Serdar Aziz’in tetkikleri bugün de devam edecek. Özellikle Serdar’ın durumunun beklenenden daha ciddi olmasından endişe ediliyor. Rodrigues ve Belhanda gibi isimler de Bursa maçına hafif sakatlıkla çıkmıştı. Bu oyuncuların kontrolleri ayrı olarak yapılacak. Daha önce de Emre Akbaba sakatlığı sebebiyle ilk yarıyı kapatmıştı. Fatih hoca, elde az sayıda oyuncu kalması nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Kadro konusundaki son karar ise doktorlardan gelecek kesin rapor doğrultusunda verilecek.

Kulübün yaptığı sakatlık açıklaması

Sağ üst arka adale grubunda orta derece zorlanma tespit edilen Sofiane Feghouli ve Fernando Reges’in tedavisine başlanmıştır.

Kasık ağrısı nedeniyle oyuna devam edemeyen Serdar Aziz’in sağlık durumu ile ilgili bilgilendirme yarın (bugün) gerçekleştirilecek ek tetkiklerin ardından yapılacaktır.

Terim tek tek kontrol etti

Fatih hocanın, Bursa maçının ilk yarısında yaşanan 3 sakatlığı da tek tek izleyerek analiz etmeye çalıştığı öğrenildi. Terim, sakatlıkların darbeye dayalı olarak mı, zeminden kaynaklı mı yoksa yorgunluğa mı bağlı olduğunu belirlemek istiyor. Buradan çıkacak sonuca göre oyuncuların bireysel idman programları güncellenebilir.