‘IF Wedding Fashion İzmir’ ziyaretçi akınına uğradı..

Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı IF Wedding Fashion İzmir 22 Kasım’da ‘Fuar İzmir’de 16. kez kapılarını açtı.

Avrupa’nın en büyük moda fuarlarından biri olan IF Wedding Fashion İzmir 16. kez dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçileriyle kapılarını açtı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından, Ege Giyim Sanayicileri Derneği iş birliği ile düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’na katılım arttı.

Bu yıl Türkiye’nin dört yanından farklı şehirlerden, Amerika, Almanya, Kanada, Hong Kong gibi ülkelerin de arasında bulunduğu 10 ülkeden abiye giyim, gelinlik, damatlık, aksesuar ve çocuk giyim ürün gruplarında faaliyet gösteren toplam 222 katılımcı fuarda yer alıyor. Fuarın, binlerce yerli profesyonel ziyaretçinin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki 100’ü aşkın ülkeden 3 bine yakın yabancı ziyaretçiye de ev sahipliği yapması bekleniyor.

Türk gelinlik modasının başkenti olan İzmir’de Gelinlik ve Abiye giyim firması Kelly Sposa yetkilisi Zeliha Ersarıoğlu Eser yaptığı açıklamada, “Ülkemizin esas üretim gücü, kendi üretim kabiliyetini geliştirmesiyle ilgilidir. Gelinlik, Abiye sektörünün ayakları üzerinde sağlam durabilmesi için güçlü bir üretim gücü olmalıdır. Onun için üretime, ihracata ve istihdama değer veren bir yapıyla yüksek teknolojilere yatırım yapmak, sektörün geleceği için önemlidir. Biliyoruz ki, Tekstil sektörü iş gücü olarak ülkemize çok güçlü bir istihdam sağlamaktadır.

Markalaşmak tekstil sektörünün en önemli özelliklerindendir. IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nın tekstil sektörünün markalaşmasına katkı sağlayacağı kaçınılmazdır. Dünya artık her açıdan Ekolojik, doğal bir yöne doğru hızla ilerliyor. Aslında Tekstil de ‘doğal olan sağlıklıdır’ felsefesini fuarlarımıza da yansıtmak istiyoruz.

2022-2023 Gelinlik moda trendlerinin yer aldığı, IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nın, kaliteli ürünleri, uygun fiyatları, bol çeşidi ve ulaşım kolaylığı ile büyük ilgi görmesi bizleri sevindiriyor ve umutlandırıyor” dedi.